2. Az ösztöndíj célja
Az ösztöndíjas tevékenység megvalósításának célja a duális és kooperatív képzésben részvevő hallgatók körében a lemorzsolódás megakadályozása célzott ösztöndíj programok segítségével, különös tekintettel a hátrányos helyzetű hallgatókra. Azon hátrányos helyzetű hallgatók utazási és lakhatási költségeit támogatja a program ösztöndíj formájában, akik az egyetemtől és a lakóhelyüktől távolabbi telephelyű, vagy több telephellyel rendelkező partnerszervezettel/gyakorlati hellyel kötöttek hallgatói munkaszerződést és a telephelyek közötti közlekedés költségeinek fedezete más forrásból nem biztosított.
3. Ösztöndíj fedezetének keretösszege, ütemezése, támogatni tervezett személyek száma, támogatás egy főre jutó összege
Ösztöndíj fedezetének keretösszege összesen: 14.000.000,- Ft
Ütemezése: 2021.10.15-2022.03.15. kifizetés havi rendszerességgel vagy egyösszegben kerül átutalásra, mindaddig, amíg a támogatott hallgató ösztöndíjra jogosultságának feltételei folyamatosan fennállnak.
Támogatni tervezett személyek száma: 25 fő
Támogatás egy főre jutó összege: 150.000 Ft/félév
4. A pályázók köre és a pályázat benyújtásának feltételei
A duális és kooperatív ösztöndíjra a MATE Kaposvári Campus államilag finanszírozott nappali tagozatos, az alábbi duális/kooperatív szakok, aktív jogviszonnyal rendelkező hallgatói (kivéve: 2021/22. tanév őszi félévében záróvizsgázó hallgatók):
AGRÁR KÉPZÉSI TERÜLETEN:
• Mezőgazdasági mérnöki BSc,
• Természetvédelmi mérnöki BSc,
• Vidékfejlesztési agrármérnök BSc;
• Állattenyésztő mérnöki MSc, valamint
• Takarmányozási és takarmánybiztonsági mérnöki MSc szak
• Vidékfejlesztési agrármérnöki MSc
GAZDASÁGTUDOMÁNYI KÉPZÉSI TERÜLETEN:
• Kereskedelem és marketing BSc,
• Pénzügy és számvitel BSc,
• Pénzügy MSc
MŰVÉSZETI KÉPZÉSI TERÜLETEN:
• Osztatlan színművész képzés
Tanulmányi eredmény szempontjából további feltétel a pályázati félévet megelőző utolsó beiratkozott félévben elért legalább 3,50 súlyozott átlag, valamint aktív jogviszony.
A PÁLYÁZATI ŰRLAPHOZ KÖTELEZŐEN CSATOLANDÓ MELLÉKLETEK:
I. A benyújtást megelőző két félév tanulmányi eredményének a Campus Tanulmányi Osztály által kiállított igazolása* (min. egy lezárt tanulmányi félév szükséges)
II. Jogviszony igazolás (aktív hallgatói státuszról)
III. Díjtartozás mentesség igazolása
IV. Duális hallgatói munkaszerződés/kooperatív képzési szerződés/megállapodás másolata
V. Duális képzésben részt vevő hallgatók esetében a duális képzési hely által adott utolsó lezárt időszakra (félévre) vonatkozó értékelés másolata
VI. Többletpontokhoz kapcsolódó igazolások
VII. Hallgatói nyilatkozat (pályázati felhívás része)
Pályázatában a Hallgató nyilatkozik arról, hogy a benyújtott adatok a valóságnak megfelelnek, továbbá hozzájárul ahhoz, hogy a pályázat befogadásában és elbírálásában közreműködő szervezeti egységek munkatársai az igénylési adatait ellenőrizzék. Vállalja továbbá, hogy bármelyik fénymásolt dokumentum eredeti példányát egy héten belül bemutatja. Tudomásul veszi továbbá, hogy valótlan adatok közlése a felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 55. § (1)-(3) bek. alapján fegyelmi eljárást és az általa elnyert duális és kooperatív képzési ösztöndíj teljes összegének visszafizetését vonja maga után.
A Hallgató az ösztöndíj elnyerése esetén kötelezettséget vállal továbbá arra, hogy az ösztöndíjas időszakban rendszeresen részt vesz az EFOP projekthez kapcsolódó workshopokon/hallgatói tréningeken, továbbá az ösztöndíjas időszak végét követő 15 napon belül beszámolót készít és nyújt be a duális/kooperatív képzés keretében teljesített gyakorlatáról/művészeti tevékenységéről*, 2000-2500 karakter terjedelemben.
5. A pályázat közzétételének módja
NEPTUN Tanulmányi Rendszerben, valamint a MATE Kaposvári Campus honlapján
6. Pályázat benyújtása
A pályázatok benyújtása folyamatos. A 2021/22. tanév 1. félévében a pályázatok a támogatható hallgatók számának teljesüléséig – de legkésőbb 2021. október 6-ig (szerdáig) magyar nyelven, kizárólag az erre a célra rendszeresített pályázati űrlapon (1. melléklet) nyújthatók be.
Az űrlapot aláírva, az előírt dokumentumok csatolásával elektronikus (pdf és/vagy szerkeszthető word/excel) formában Dr. Áprily Szilvia projekt szakmai vezető részére kell elküldeni az aprily [PONT] szilvia [KUKAC] uni-mate [PONT] hu címre.
7. A benyújtott pályázatok értékelése
Két körben: formai és jogosultsági szempontok alapján (1), valamint tartalmi szempontok alapján
Értékelési szempontok:
FORMAI SZEMPONTOK:
A beérkezett pályázatokat az értékelő bizottság először formai és jogosultsági szempontból ellenőrzi, a benyújtott pályázati adatlapok és mellékletei alapján. A pályázatok formai nem megfelelőség miatt elutasításra kerülnek, ha a pályázó:
• nem a 6. pontban megjelölt szakok egyikének duális vagy kooperatív szerződésben álló hallgatója
• nem csatolta a megfelelő dokumentumokat a pályázatához.
• Hiánypótlásra lehetőség nincs, a formailag nem megfelelő pályázatok nem kerülnek értékelésre.
TARTALMI SZEMPONTOK:
A formailag megfelelő pályázatok az alábbi szempontok szerint kerülnek tartalmi elbírálásra:
I. Tanulmányi pontok a két lezárt utolsó tanulmányi félévben
3,50-4,00 = 10 pont (félévenként 5)
4,01-4,50 = 20 pont (félévenként 10)
4,51-5,00 = 30 pont (félévenként 15)
*Amennyiben a hallgató csak egy lezárt félévvel rendelkezik, tanulmányi átlageredményétől függően a félévre vonatkozó pontszám megadható.
II. Többletpontok = max. 20 pont
Maximum pontszám adható az alábbiak alapján:
- duális gyakorlóhely értékelése/minősítése (projektfeladatra és/vagy gyakorlati munkanaplóra kapott értékelés, a csatolt igazolás alapján 2-5 pont)
- campus (korábban kari) és/vagy országos TDK-n/MDK-n elért 1-3. helyezés, különdíj (campus/kari: 3 pont; országos: 5 pont); a részvételért campus/kari TDK/MDK esetében 2 pont, az OTDK/OMDK esetében 3 pont adható)
- öntevékeny körök működtetésében végzett aktivitás, illetve rendszeres, tevékeny részvétel (pl. szakkollégiumi tagság; 2 pont)
- országos vagy nemzetközi sportversenyeken az intézményt képviselő hallgatók 1-3. helyezettjei
- a campus képviseletében kulturális események, rendezvények szervezésében, színvonalának emelésében való részvétel, illetve vezető szerep esetén (rendezvényenként 2-2 pont; maximum két rendezvény vehető figyelembe)
- kiemelkedő színházi, mozgóképes és filmalkotásokban (nyilvános színházi bemutató, narráció, szinkronizálás, szereplés filmszínházi vetítésre készült játékfilmben, televíziós filmben, reklám- és dokumentumfilmben, valamint animációs és ismeretterjesztő filmben) való részvétel, közreműködés – 3-5 pont/esemény v. alkotás)
- tudományos szakmai publikáció (2-5 pont adható)
HÖK tisztségből eredően végzett tevékenység nem vehető figyelembe többletpontként.
8. Értékelő bizottság összetétele
A benyújtott hallgatói pályázatokat háromtagú értékelő bizottság értékeli és tesz javaslatot a támogatottak körére. A bizottság tagjai:
• a pályázatot benyújtott hallgatók képzése szerint illetékes szakfelelősökből/szakkoordinátorkból vagy az intézetigazgató által delegált, szakmai gyakorlat szervezésért felelős oktató
• EHÖK/Campus HÖK által delegált hallgatói képviselő, valamint
• az EFOP-3.5.1 projekt szakmai vezetője.
9. Döntés
A beérkezett pályázatokat az értékelő bizottság értékeli és rangsorolja. A rendelkezésre álló pályázati forrás tekintetében a projekt pénzügyi vezetője tesz javaslatot a támogatható létszámkeretre. Az ösztöndíj odaítéléséről a rektor vagy átruházott hatáskörben a campus főigazgató dönt, a döntésről az értékelő bizottság írásban tájékoztatja a pályázókat a döntést követő 8 napon belül.
10. Az ösztöndíj utalásához a befogadó szervezeti egység vezetője által havonta aláírt teljesítésigazolás leadása szükséges.
* Figyelem! A Covid-19 járványra való tekintettel a járványügyi korlátozások feloldásáig gyakorlati tevékenység csak olyan külső gyakorló helyen valósítható meg, ahol biztosítottak az egészséges munkavégzés feltételei és a járványügyi védekezés betartásához szükséges feltételek. Ezen szabályok a járványügyi helyzettől függően változhatnak.
EFOP-3.5.1-16-2017-00005_pályázati_űrlap.docx187.19 KB
MATE_EFOP-351_Ösztöndíjszerződés_MINTA_2021_22_1.pdf446.85 KB